Wizyta św. Mikołaja w internacie SOSW ;-)

10.12.2017

      

 Dnia 6 grudnia 2017r. do wychowanków internatu SOSW zawitał niespodziewany gość z dalekiej północy...nikt inny jak Święty Mikołaj we własnej osobie. Zanim Mikołaj pojawił się w naszych skromnych progach, młodzież obejrzała film o Rudolfie - czerwononosym reniferze, następnie chętnie uczestniczyła w aktywnościach przygotowanych przez wychowawców, jak również z zapałem rozwiązywała „zimowe” zadania. Nadejście Mikołaja zwiastował dźwięk dzwonków, których z niecierpliwością i podekscytowaniem nasłuchiwali mieszkańcy internatu.

      Oprócz worka pełnego prezentów Mikołaj przywiózł ze sobą dużo śmiechu. Rozmawiał z młodzieżą, zachęcał wszystkich aby byli grzeczni, chwalił za dobre uczynki i ganił za złe. Każdy z mieszkańców otrzymał piękną paczkę, gdzie w każdej było coś pysznego :-)

       Oczekiwana cały rok wizyta św. Mikołaja minęła w bardzo miłej atmosferze i przyniosła wszystkim wiele radości. Mamy nadzieję, że nasz wspaniały gość był również zadowolony z wizyty u naszych podopiecznych i nie zapomni o nas w przyszłym roku!

Wieczór wróżb i magii - internatowe Andrzejki

10.12.2017

                                                                                                           

   

Dnia 29.11.2017r. w internacie SOSW odbyła się zabawa andrzejkowa- wieczór wróżb i magii. Mieszkańcy internatu, pod opieką wychowawców, mieli możliwość poznać swoją najbliższą przyszłość, dowiedzieli się kto będzie wybrankiem/wybranką ich serc, kto pierwszy wyjdzie za mąż lub się ożeni oraz poznać imię ukochanej/ukochanego. Największą popularnością cieszyła się wróżka Marzenna, która potrafiła przepowiedzieć przyszłość zawartą we wnętrzu magicznych kubeczków. Jedną z popularniejszych wróżb była „zakręcona butelka” , która ukazywała chętnym w jakim zawodzie będą się spełniać w przyszłości lub co im się wkrótce przydarzy. Cała społeczność internatowa była podekscytowana i zaciekawiona najbliższą przyszłością, a przede wszystkim faktem czy czeka ich wielka miłość :-) Wieczór poświęcony wróżbom i magii zakończyła dyskoteka, na której wszyscy świetnie się bawili.

"Otrzęsiny" w internacie SOSW

10.12.2017

         

        Dnia 22.11.2017r. w internacie SOSW odbyła się impreza poświęcona uroczystemu przyjęciu nowych wychowanków w poczet mieszkańców internatu – Otrzęsiny. „Ochrzczonych” zostało kilku nowych wychowanków i wychowanek z dwóch grup. Młodzież została poddana kilku poważnym próbom, tj. odwagi, zwinności, szybkości, „kocich” umiejętności itd. Śmiałkowie musieli w akcie odwagi zjeść kredę, którą zastąpiła pyszna słodka beza, jak również zaprezentować „koci grzbiet”. Jury oceniło umiejętności plastyczne i gimnastyczne naszych wychowanków oraz znajomość wychowawców. Ocenie poddana została również spostrzegawczość i zwinność „kotków” przy okazji „bitwy” na balony. Ostatnim zadaniem, sprawdzającym umiejętności nowych wychowanków były skoki przez gigantyczną skakankę. Śmiechu było co niemiara ;-) Na zakończenie, nowi wychowankowie internatu złożyli uroczystą przysięgę przed wszystkimi mieszkańcami oraz wychowawcami. Imprezę zakończyła dyskoteka, na której wszyscy doskonale się bawili.

Opolski Turniej Bocce Olimpiad Specjalnych

08.12.2017

7 grudnia 2017 r. w Prudniku odbył się Opolski Turniej Bocce. Klub "Karlusy" reprezentowali  Magdalena Kczmarczyk, Michał Rak, Rafał Raźniak, Mateusz Podstawka. W zawodach wzięło udział 5 klubów z województwa opolskiego. Rozgrywki toczyły się tylko w kategorii drużynowej. Tak więc wszyscy mieli wpływ na ostateczny wynik zawodów. Nasi zawodnicy zajęli miejsce III  ustępując Głubczycom miejsce II i gospodarzom I miejsce.

Regionalny Mityng Pływacki Olimpiad Specjalnych

06.12.2017

W ostatnich dniach listopada w Centrum Rekreacji Wodnej i Sportu „Strzelec” w Strzelcach Opolskich odbył się Regionalny Mityng Pływacki Olimpiad Specjalnych. W zawodach wzięli udział zawodnicy reprezentujący klub "Karlusy" działający przy ZPO. Na starcie stanęła trójka  zawodników, którzy z powodzeniem reprezentowali nasz klub. Świadczą o tym ich wyniki. Pierwszy wystartował Rafał Raźniak, który zwyciężył na dystansie 50 m stylem klasycznym a w konkurencji 50 m stylem grzbietowym zajął III miejsce. Po nim do wody wskoczył Łukasz Janoszka, który również nie pozostawił złudzeń innym zawodnikom na dystansie 50 m stylem dowolnym i zajął I miejsce. Krótko potem wywalczył  II miejsce na dystansie 25 m  stylem dowolnym.Trzeci z naszych zawodników Mateusz Podstawka był najszybszy na dystansach 25 m oraz 15 m ze sprzętem pneumatycznym, a tym samym zdobył dwa złote medale. W sumie nasi zawodnicy godnie reprezentowali naszą placówkę i nasz klub zdobywając cztery  złote, jeden srebrny i  jeden brązowy medal.Serdeczne gratulacje:)