W poszukiwaniu jesiennych rytmów

17.10.2017

12 października odbyły się kolejne zajęcia w ramach innowacji pedagogicznej „W świecie dźwięków”. Jesienna aura nastroiła uczestników do wyjścia na spacer po terenie Ośrodka. Podczas spaceru wsłuchiwaliśmy się w szum wiatru, szelest liści i śpiew ptaków. Uzbierane kasztany i żołędzie wykorzystaliśmy do ćwiczeń rytmicznych. Uczniowie wystukiwali proste układy rytmiczne na podstawie ułożonych z kasztanów sekwencji, a potem podejmowali próby wyklaskiwania rytmów z pamięci.

Październikowe zajęcia miały na celu rozwijanie koncentracji i pamięci słuchowej oraz świadomości rytmicznej.

"Karlusy" na X Ogólnopolskim Turnieju Badmintona Olimpiad Specjalnych

10.10.2017

Andrzej Kaczmarczyk i Łukasz Janoszka reprezentowali klub "Karlusy" działający przy ZPO w Leśnicy i oddział opolski Olimpiad Specjalnych na X Ogólnopolskim Turnieju Badmintona. Poza Andrzejem i Łukaszem w reprezentacji województwa znalazło się jeszcze czterech zawodników z klubów "Iskra" i "Dinozaury" z Opola oraz "Koziołki" i "Krzyś" z Kędzierzyna -Koźla. Zawody odbyły się w dniach 5 - 8 października 2017 r. w Trzciance a za sprawą organizatorów i wolontariuszy przebiegały we wspaniałej atmosferze. Andrzej i Łukasz występowali w grach singlowych i deblowych. W grach pojedynczych Andrzej zajął miejsce II a Łukasz IV. Gry podwójne rozgrywali z kolegami z innych klubów. Andrzej grał z Mateuszem Marcem z klubu "Krzyś", zdobyli medal srebrny. Natomiast medal brązowy zdobył Łukasz wraz z Denisem Grzesiukiem z klubu "Koziołki".

Gratulujemy osiągniętych wyników.

WYBORY DO SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO ORAZ WYBÓR RZECZNIKA PRAW UCZNIA

10.10.2017

W dniu 19 września 2017r. w naszej szkole odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego. Kandydaci, ubiegający się o miejsce w Radzie Samorządu Uczniowskiego, zaprezentowali przygotowane wcześniej plakaty wyborcze. Dodatkowo wychowawcy klas zareklamowali swojego ucznia. Wybory odbyły się w głosowaniu powszechnym, bezpośrednim i tajnym, a nad prawidłowym przebiegiem czuwała powołana przez Samorząd Uczniowski Komisja Wyborcza w składzie: Pan Mirosław Bratek, Pani Anita Wiener oraz uczennica Ewelina Szmuk. Głosujący otrzymali od komisji wyborczej dwie karty do głosowania (1- dotyczyła wyborów do Samorządu, 2- wyboru Rzecznika praw ucznia). Komisja wyborcza na podstawie ważnych kart ustaliła następujące wyniki głosowania:

1. Kamila Blaucik – przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego

2. Paweł Mieszczyński - zastępca przewodniczącego

3. Michał Rak i Marysia Siemiątkowska- członkowie

Rzecznikiem Praw Ucznia została wybrana Pani Małgorzata Lepich.

Wszystkim wybranym serdecznie gratulujemy i życzymy owocnej pracy!

Samorząd Uczniowski 

Startuje innowacja!

05.10.2017

We wrześniu odbyły się pierwsze zajęcia w ramach innowacji pedagogicznej „W świecie dźwięków”. Uczniowie z zapałem i zaangażowaniem brali udział w zabawach słuchowych: poszukiwali źródła dźwięku, wskazywali, skąd dochodzi dźwięk oraz słuchowo – ruchowych, w których musieli odpowiednio reagować na usłyszane dźwięki i odgłosy. Na koniec zajęć uczniowie mieli możliwość zrelaksowania się przy spokojnej muzyce, która przywołała mile wspomnienia. Każde z tych wspomnień, symbolizowane przez kolorową kokardę, zostało umieszczone na wspólnie wykonanym drzewie.

Zajęcia stanowiły wstęp do cyklu zajęć, których głównym celem jest kształtowanie wrażliwości słuchowej uczniów klas ZET i PdP.

Umiem pomagać

05.10.2017

Pierwsza pomoc, prawda jest taka,

 to sprawa ważna, nie byle jaka.

Odmówić pomocy, to jest kryminał,

 więc nigdy o tym nie zapominaj.

Dnia 28 września 2017 r. odbyło się szkolenie z zakresu udzielania pierwszej pomocy dla uczniów klas młodszych. Najważniejszym celem spotkania było uświadomienie uczestnikom, jak ważna jest umiejętność udzielania pierwszej pomocy. Podczas warsztatów dzieci przypomniały sobie najważniejsze telefony alarmowe służb ratowniczych w Polsce, właściwy sposób wezwania pomocy oraz oceny poszkodowanego. Aby łatwiej było zapamiętać kolejność wykonywanych czynności w trakcie udzielania poszkodowanemu pierwszej pomocy uczniowie ćwiczyli na fantomach. Uczestnicy warsztatów samodzielnie wykonywali apteczki. Na koniec wszyscy otrzymali podręcznik do nauki pierwszej pomocy.